Pokud je naše mysl v napětí, využívá celou řadu obranných mechanismů, které v konečném důsledku ubližují nejen nám samým, ale i našemu okolí. Na nás se mohou projevovat různorodé psychosomatické příznaky, okolí může vnímat naši podrážděnost, zlobu, smutek apod. Paradoxem navíc je, že čím více jsme pod tlakem, tím více mnohdy ubližujeme těm, které máme nejraději. A tak náš stres může ohrozit nejen nás samé, ale i naši práci a hlavně naše vztahy s těmi nejbližšími. Během kurzu se tak účastníci dozvědí, jak pracovat se svou myslí i svým tělem, aby dokázali odbourat napětí a prožít mnohem klidnější a spokojenější život i přesto, kolik nepříjemností nás může potkat. 

Díky tomu je možné svou práci vykonávat mnohem efektivněji než doposud a zároveň žít mnohem spokojenější a radostnější život. Kurz je rovněž v případě dodržování navrhovaných postupů výbornou prevencí před vážnými onemocněními, která mohou člověka v důsledku výskytu negativních myšlenek (strach, výčitky, úzkost, absence smyslu života, stres, pocity bezmoci aj.) v pozdějším věku potkat.

Tento seminář, který jsme připravili společně s kolegou Dr. Tomášem Rychnovským je věnován principům fungování naší mysli i našeho těla. Budeme si ukazovat, jak společně fungují, jak se vzájemně (negativně) ovlivňují a jak je můžeme sami léčit, abychom mohli být spokojeni jako po duševní, tak i po tělesné stránce.

Během semináře si ukážeme praktické techniky, jak pracovat s vlastní myslí, když máme z něčeho strach, když jsme ve stresu anebo když se nedokážeme zklidnit. Zároveň si vyzkoušíme tělesná cvičení, které poslouží k tomu, aby nás nebolela naše záda, šíje apod.

Témata kurzu:

 • Práce se stresem, strachem a negativními myšlenkami
 • Identifikace vlastních stresorů
 • Vliv stresu na komunikaci a každodenní prožitky v práci i soukromí
 • Funkční principy práce se strachem a stresem
 • Nácvik praktických metod práce se stresem, jeho eliminace a předcházení syndromu vyhoření
 • Vlastní akční plán

Přínos kurzu:

Po skončení kurzu Stress management by účastníci měli být mimo jiné schopni:

 • Uvědomit si své negativní myšlenky, detekovat jejich příčiny a nalézt způsoby, jak se s nimi vypořádat.
 • Pochopit klíčový význam sebepoznání pro svou práci i každodenní osobní život. 
 • Lépe zvládat náročné životní stresové situace a zároveň snižovat jejich výskyt. 
 • Vnímat příznaky tělesného přetížení a umět s nimi pracovat tak, aby tělo nebolelo

 

Cílová skupina:

Kurz Stress management je vytvořen pro:

 • osoby pracující na psychicky náročných pozicích (vedoucí pracovníci, manažeři, obchodníci, podnikatelé, poradci, ...)
 • časově vytížené rodiče
 • každého, kdo se nachází pod tlakem stresových situacích v práci či doma a chce tuto svou situaci změnit

 

Kapacita kurzu: Max 15 účastníků

Čas: 9:00 - 16:30

Cena: 4300 Kč za osobu, pokud přijdete s kamarádem, partnerem, známým apod., cena je  7000 Kč. 

 

V případě zájmu o účast na kurzu popř. pro bližší informace klikněte na PODROBNÝ POPIS KURZU.

 

 Kdo se chcete naučit řešit problémy v životě a vztazích bez ztráty vnitřního klidu a radosti ze života (v pohodlí vlastního domova), klikněte na www.dovychovat.cz.

MÉDIA

Více videjí a informací o Milanovi naleznete na stránkách https://dovychovat.cz/reference/

REFERENCE

 • Fyzioterapeut Dr. Tomáš Rychnovský, Ph.D., žák prof. Koláře a psychoterapeut, lektor vzdě- lávání dospělých, Mgr. et Mgr. Milan Studnička přednášeli pro náš manažerský tým Atradius Česká a Slovenská republika 15. října 2015 v Obořišti téma „Body Mind Principles“. Zabývali se správným vývojem těla i mysli a tím, co dělat, aby naše tělo i mysl byly v pořádku, byli jsme zdraví, život nás těšil a zvládali jsme lépe stres, jež je povinnou součástí naší práce. K tomu směřovaly praktické rady a cvičení, které nám páni doktoři na semináři ukázali. Vysoce jsme se cenili toho, že nás také doslova „srovnali do latě“, kdy nám hlasitě praskalo i v místech, o kterých jsme ani nevěděli, že je máme. Finále patřilo prohlídce pivovaru Energon s následnou degustací dvanáctky Baštýř…

  Markéta Stržínková - ředitelka společnosti

 • "Pan Studnička pro naší poradenskou společnost zorganizoval školení obchodních dovedností. Školení překonalo mé očekávání, bylo velice dobře vedené a díky procvičování i lehko aplikovatelné v praxi našich specialistů. Za praktické považuji zejména SPIN techniku a techniku překonávání námitek. Nejvíce mě však překvapilo nadšení a optimismus, který v účastnících pan Studnička svým přístupem dokázal vyvolat. Ve spolupráci bych chtěla rozhodně pokračovat.

  Ing. Darina Nováková, business development manager" - Tacoma

 • Děkujeme Mgr. Studničkovi, který byl naším hostem na konferenci  Ostravských dnů léčebné výživy, za přínosnou a inspirující přednášku na téma rodiče a děti. Svým přirozeným šarmem a projevem dokázal přeměnit  přednášku v živou diskusi a posluchačky vtáhnout do debaty. Díky svému pozitivnímu přístupu k životu  nám nejen vlil novou energii do žil, ale  zároveň nás donutil vtipnou formou zamyslet se nad svým životním stylem.

  Tímto mu ještě jednou moc děkujeme a věříme, že i další ročník ODLV  bude obohacen o jeho přítomnost a zajímavý příspěvěk.

  Tým nutriční péče, Vítkovická nemocnice a.s.

 • Po ctyrech mesicich spoluprace s Mgr. Studnickou mohu konstatovat, ze jsme tuto spolupraci meli zahajit daleko drive. Kdybych mel charakterizovat jeho pristup ke vzdelavani manazeru nasi firmy, pak bych chtel rici, ze jsem nasel to co bych u byvaleho hrace ametrickeho fotbalu ocekaval: schopnost provest analyzu a zvolit spravnou taktiku, zaujatost praci a profesionalitu pristupu.

  Petr Kvapil, BioTech a.s.

 • Celkově sečteno podtrženo - díky zkušenostem a vysoce profesionálnímu přístupu Mgr. Studničkyškolení můžeme hodnotit jako výborné. Všichni, kdo jím prošli, byli spokojeni s nově nabytými zkušenostmi v sebeovládání a ve vystupování. Případným dalším zájemcům je mohu jen doporučit.

  Ing. Jiří Jiránek - zástupce ředitele Úřadu práce v Karlových Varech

 • Ve výběrovém řízení v kterém jsme hledali vhodného partnera pro školení na míru dle našich požadavků zvítězil návrh Mgr. Studničky. Nejlépe splňoval naše požadavky, které jsme na školení našich interních supportních IT teamů měli a zároveň jsme měli možnost sami plán školení dotvořit tak, aby byl co nejvíce vhodný pro naše potřeby a prostředí. Samotné školení bylo profesionálně vedeno a velmi plodná byla teamová cvičení a praktické nácviky modelových situací. Praktické ukázky a metodické rady přednesené během školení se v teamech ujaly o čemž jsme se přesvědčili po následné dvouměsíční rekapitulaci dosažených výsledků a shrnutí základních bodů školení. Vážíme si lidského přístupu a velmi otevřených doporučení pro naši práci a rozhodně do budoucna budeme velmi rádi s Milanem Stuničkou spolupracovat i při jiných motivačních školeních.

  Martin Sattler - IT Help Desk Team Leader, Vodafone Czech Republic a.s.

DALŠÍ SPOKOJENÍ KLIENTI

Mgr. et Mgr. Milan Studnička

Milan reprezentoval ČR na Zimních Olympijských hrách v Salt Lake City 2002 v jízdě na bobech, má řadu medailí z mistrovství ČR (v 6 různých sportech), má medaile i z ME i MS. V roce 2002 dokončil magisterské jednooborové studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, v roce 2005 dokončil program celoživotního vzdělávání na Filozofické fakultě Univerzity Palackého a stal se kvalifikovaným lektorem vzdělávání dospělých v ČR a SR. V roce 2014 dokončil magisterské studium psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. Mimo jiné je účastníkem pětiletého daseinsanalytického sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku a rovněž absolvoval celou řadu vzdělávacích kurzů zaměřených na komunikaci, koučink a osobní rozvoj. Od roku 2000 se věnuje obchodní činnosti, od roku 2005 se zabývá koučováním a vzděláváním dospělých, od roku 2014 se věnuje rovněž poradenské praxi. Jeho životní příběh můžete vidět zde!

Přednáší pro Český olympijský výbor a vzdělává trenéry v tom, jak rozdílně přistupovat k chlapečkům a holčičkám během tréniku přípravek a žákovských kategorií.

KONTAKT

Milan Studnička
tel.: 777 189 049
místo konzultací: Od 24. května budou konzultace na adrese Vlašská 10, Praha 1. Je to cca 200 m od zastávky tramvají Malostranské náměstí. V okolí se nedá parkovat, doporučuji přijet MHD. Pokud jedete z daleka, doporučuji využít parkování v OC Smíchov, 3 hodiny zdarma a dojet tramvají. Také se dá parkovat na Pohořelci v ulici Parléřova (20 Kč za hodinu) a dojít pěšky (cca 20 minut) krásnou procházkou okolo Strahovského kláštera s výhledem na Prahu.

objednávky na: https://www.dovychovat.cz/konzultace/
email: milan@milanstudnicka.cz

www.dovychovat.cz

IČ: 693 19 324


Milanovy vzdělávací akce proběhly mimo jiné v těchto společnostech a organizacích: ČSOB, Česká spořitelna, Rodenstock, KPMG, T-MOBILE, Démos Trade, Vodafone Czech Republic a.s., MAERSK LOGISTICS CZECH REPUBLIC, s.r.o., Geis CZ s.r.o., ČVUT Praha, Probační a mediační služba ČR., PARAMO, a.s., M.G.M. spol s r.o., Jazyková škola Hi school, VEVA CZ s.r.o., Westfalia Metal s.r.o., JetBrains s.r.o., Central Sticks s.r.o., Unilever France, BOHEMIAFLEX CZ, s.r.o., Phomedia s.r.o., Samohýl, a.s., Walter CZ, s.r.o., Whyte Chemicals Europe s.r.o., Evropská finanční a realitní, Maron CZ s.r.o., Sindat Engineering, s.r.o, Konečná & Šafář, v.o.s, Měď Povrly a.s., Elkomplex + s.r.o., VF Czech services, s.r.o., Ministerstvo životního prostředí ČR, EDLiT s.r.o., SCA Packaging Česká republika s.r.o., Trumf, Úřad práce Karlovy Vary, BioTech a.s., GeneTiCA s.r.o., M-Ocean s.r.o.

Menu